آزمون هوش کتل مقیاس ۳ و نحوه تفسیر آن فرم a,b

نوع فایل
pdf+word
حجم فایل
27mb
نویسنده
دسته بندی
7,000 تومان
افزودن به سبد خرید
  خرید این محصول

آزمون هوش کتل مقیاس ۳ و نحوه تفسیر آن فرم a,b

این آزمون برای اندازه گیری هوش افراد بالاتر از دیپلم، دانشگاهیان و کلیۀ کسانی که به خاطر با هوش بودنشان برای تصدی بعضی مشاغل انتخاب شده اند اختصاص دارد. در تهیۀ آن تلاش بر این بوده است که تفاوتهای عمیق و ظریف  آزمودنیها آشکار شود.

مقیاس ۳ از دو فرم A و B تشکیل شده است. اجرای هر  فرم آن بیش از نیم ساعت وقت لازم ندارد. زمان آزمایش واقعی برای هر یک از فرمها ۱۴ دقیقه است. اگرزمان لازم برای پر کردن صفحۀ اول و انجام تمرینها و توضیحات آزماینده را به آن اضافه کنیم  روی هم رفته بیشتر از نیم ساعت نخواهد بود.در هر فرم ، ۵۰سؤال و در یک مقیاس کامل جمعاً ۱۰۰ سؤال وجود دارد .طبق معمول ، سؤالات به ترتیب درجۀ دشواری تنظیم شده است. تعدادی هم سؤال نمونه برای هر یک از آزمونهای فرعی در نظر گرفته شده تا هم آزمودنی با شیوۀ کار آشنا شود و هم بتواند عادتی راکه از پاسخگویی به آزمون های قبلی کسب کرده است فراموش کند. فرم های A و B سؤال به سؤال تحلیل شده است و درجۀ دشواری آنها معادل باشد.

روش اجرا

پس از انجام کار های مقدماتی، به منظور مأنوس کردن آزمودنی یا آزمودنیها با آزمون و برانگیختن هر چه بیشتر تمایل آنها به پاسخگویی، آزماینده باید بگوید: در آخر آزمون فرعی تعدادی سؤال بسیار دشوار وجود دارد،به طوری که کمتر کسی می تواند در مدت تعیین شده به آنها پاسخ بدهد. با این همه ، آزماینده سفارش می کند که آزمودنیها باید تا آنجا که می توانند تلاش کنند و به تعداد بیشتری از سؤالات پاسخ دهند. آزماینده خاطر نشان می کند که از بابت پاسخهای غلط نمرۀ منفی در نظر گرفته نخواهد شد. بنابراین بهتر است که به همۀ سؤالات پاسخ داده شود . پس از این مقدمۀ کلی ، آزماینده فقط باید از” دستورالعمل آزمون” پیروی کند و چیزی را به آن نیفزاید…..

آزمون هوش کتل مقیاس ۳

همراه با نحوه تفسیر تست هوش کتل 

دو فرم A و B

آزمون های فرعی: آزمـون ردیفها، طبقه بندیها، مظروفها و شرایط

فرمت فایل:pdf +word

تعداد صفحات :۲۵ صفحه

مطالعه بیشتر

   راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید