تحقیق درس مدیریت رفتار سازمانی با موضوع سقف شیشه ای

تحقیق درس مدیریت رفتار سازمانی با موضوع سقف شیشه ای
نوع فایل
pdf
حجم فایل
1mb
نویسنده
دسته بندی
15,000 تومان 10,000 تومان٪33 تخفیف

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی ،محتوای این فایل باکیفیت ترین تحقیق درس مدیریت رفتار سازمانی با موضوع سقف شیشه ای می باشد که با فرمت پی دی اف اسلایدوار در ۱۸ صفحه تهیه و تدوین گردیده است .امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند و مفید را از وب سایت سن فایل خریداری و دانلود نمایید.

مقدمه

امروزه واقعیتها نشان میدهند که همواره نقش زنان در توسعه ی جوامع نادیده گرفته شده و جامعه ی انسانی به این علت لطماتی جبران ناپذیر را متحمل شده است. وضعیت موجود ناشی از نابرابریهای جنسیتی باعث شده است بسیاری از کشورها در تلاش برای رفع این نابرابریها اقداماتی گوناگون انجام دهند. برخی از این جوامع به موفقیت هایی چشمگیر دست یافته اند.

در ادبیات مدیریت, علت عدم ارتقا و پیشرفت زنان را وجود پدیده ای موسوم به “سقف شیشه ای” می دانند.سقف شیشه ای به موانع مصنوعی و نامرئی, تصمیمات سازمانی و تعصبات مسئولان سازمان اطلاق می شود که مانع پیشرفت اشخاص با صلاحیت به ویژه زنان در داخل سازمان ها می شود.
برخی از محققان سقف شیشه ای را از زاویه شکاف دریافتی زنان و مردان، یا دریافتی اقلیت های نژادی بررسی کردهاند. برخی هم تلاش کرده اند تا ضوابطی برای سقف شیشه ای ارائه کنند. باورهای مربوط به نقشهای جنسیتی یکی از اساسی ترین عواملی است که مانع حضور زنان در جامعه میشود.

 عامل فرهنگ و سقف شیشه ای

عامل فرهنگ بیشترین تاثیر را بر عدم دستیابی زنان به پستهای مدیریتی دارد. افزایش سقف شیشه ای باعث افزایش جامعه پذیری ناتوانی و خودناتوان انگاری شده و در نهایت سبب کاهش توانمندی زنان در سازمان خواهد گردید. پدیده عدم توفیق زنان در دستیابی به سطوح عالی مدیریت را در اصطلاح سقف شیشه ای میگویند، این اصطلاح اولین بار در سال ۱۹۸۶ در مجله والاستریت ژورنال به کار رفت.

فهرست و عناوین تحقیق درس مدیریت رفتار سازمانی با موضوع سقف شیشه ای:

مقدمه

سقف شیشه ای

عامل فرهنگ و سقف شیشه ای

اندازه گیری سقف شیشه ای

عاملهای پدیدآورنده سقف شیشهای

سبک مدیریت

عوامل موثر بر سقف شیشه ای

پیامدها و عواقب سقف شیشه ای در جوامع

راه حل و راهکارهایی برای سقف شیشه ای

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.