جزوه حقوق جزای عمومی (۲۴۰ نکته تکمیلی و مهم)

جزوه حقوق جزای عمومی (۲۴۰ نکته تکمیلی و مهم)
نوع فایل
pdf
حجم فایل
1mb
نویسنده
6,500 تومان

جزوه حقوق جزای عمومی (۲۴۰ نکته تکمیلی و مهم)

کاربران گرامی، در این بخش با کیفیت ترین و جامع ترین جزوه دویست و چهل نکته تکمیلی و مهم حقوق جزای عمومی در ۴۴ صفحه با فرمت pdf آماده دانلود گردیده است. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند و مفید را از وب سایت سن فایل خریداری و دانلود نمایید.

دویست و چهل نکته تکمیلی و مهم

حقوق جزای عمومی

نکته ۱

با تثبیت خون بها که در دوره سازش اختیاری مطرح شده بود، اصحاب دعوا ناگزیر بودند به مصالحه با یکدیگر تن در دهند. به همین خاطر دوره دادگستری عمومی که مصادف بود با مداخله مقامات دولتی در رسیدگی به جرایم، سازش اجباری نام گرفت.

نکته ۲ 

همانطور که از نام مکتب عدالت مطلق پیداست، این مکتب معتقد به اجرای عدالت است اعم از اینکه فایده ای بر آن مترتب باشد یا نباشد. کانت به عنوان یکی از بنیانگذاران این مکتب اصالت سودمندی مورد نظر بنتام را رد می کند.

نکته ۳ 

از نظر گراماتیکا دفاع اجتماعی جز بهبود جامعه از طریق اجتماعی کردن بزهکاران هدف دیگری ندارد و اصولاً هدف غایی حقوق کیفری از نظر گراماتیکا اعتلای فرد و بهبود وضع اوست و به نظر او این امر از طریق اقداماتی غیر از حقوق کیفری میسر می شود. از همین روست که از عقیده او تحت عنوان دفاع اجتماعی افراطی یاد می شود.

نکته ۴ 

مقصود از منابع صوری یا الزامی حقوق کیفری مواردی است که دادگاه ها در هنگام صدور حکم حق استناد به آنها را داشته و از نظر قانونی معتبر تلقی می شوند. البته آئین نامه در حقوق ایران نیز جزء منابع الزامی حقوق کیفری تلقی می شود.

نکته ۵ 

مطابق اصل قانونی بودن جرایم و مجازات ها؛ هیچ عملی جرم محسوب نمی شود مگر اینکه در قانون برای آن مجازات تعیین شده باشد.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.