پاورپوینت جاهلیت مدرن

روانشناسی صنعتی سازمانی
نوع فایل
ppt
حجم فایل
350KB
نویسنده
دسته بندی
7,900 تومان

کاربران گرامی ،محصول مورد نظر باکیفیت ترین پاورپوینت جاهلیت مدرن می باشد که با فرمت ppt در ۳۱ اسلاید قابل ویرایش تهیه و تدوین گردیده است .امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند و مفید را از وب سایت سن فایل خریداری و دانلود نمایید.

پاورپوینت جاهلیت مدرن:

چکیده:

جاهلیت» غلبه و حاکمیت نیروى شهوت و غضب انسانى بر محیط زندگى انسان  است. ازلحاظ تاریخى به دو دوره «جاهلیت اولى» که مربوط به دوران قبل از بعثت رسول اکرم و جاهلیت ثانى» که مرتبط با وضعیت جامعۀ دوران آخرالزمان است، تقسیم مى شود. جاهلیت مدرن و  پیروان آن به دنبال حذف خدا از جامعۀ بشرى و جایگزینى طاغوت و شیاطین به جاى آن هستند. تعطیل شدن عقل و خرد در امور جامعه و جایگزین شدن حس و تجربه در زندگى انسان، از نمادهاى بارز بازگشت جاهلیت به جامعۀ جهانى شمرده مى شود. تحول در فطرت و سرشت انسانى و تغییر در هدف خلقت آدمى از دیگر اثرات مخرب و ویرانگر جاهلیت مدرن است.

مقدمه

جاهلیت» در لغت، مصدر جعلى یا اسم مصدر به معناى حالت نادانى است َ و در اصطلاح به زمان فترت پیش از اسلام گفته مى شود. مؤلف مجمع البحرین در  این زمینه مى نویسد: مراد از جاهلیت، حالتى بود که عرب پیش از اسلام در آن بسر مى برد،  یعنى حالت نادانى نسبت به خدا و پیامبران شرایع و فخرفروشى نسبت به پدران، نسب ها،  غرور و مانند آن ها (شفیع سروستانى، به نقل از طریقى،

هرچند بین جاهلیت قبل از اسلام و جاهلیت مدرن، ویژگى هاى مشترک بسیارى وجود دارد که براى شرح و توضیح هرکدام از آن ها، نیاز به نوشتارى جداگانه است اما شناخت اجمالى این موضوع، اهمیت ویژه اى دارد و آشنایى با آن  مى تواند باعث شود که گرفتار ناهنجارى هاى جاهلیت مدرن نشویم. بیشتر رفتارهایى که در زمان جاهلیت قبل از اسلام بود، هم مخالف عقل و علم، و هم مخالف احکام الهى بود  ….

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.