پاورپوینت فصل سیزدهم کتاب روانشناسی مرضی کودک کاکاوند

پاورپوینت فصل سیزدهم کتاب روانشناسی مرضی کودک کاکاوند
نوع فایل
ppt
حجم فایل
12mb
نویسنده
دسته بندی
7,900 تومان
افزودن به سبد خرید
  خرید این محصول

کاربران گرامی، محتوای این فایل جامع ترین و بهترین پاورپوینت فصل سیزدهم کتاب روانشناسی مرضی کودک تالیف علیرضا کاکاوند با موضوع : اختلالات خواب در کودکی با فرمت ppt در ۲۶ اسلاید قابل ویرایش می باشد. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند و مفید را از وب سایت سن فایل خریداری و دانلود نمایید.

این پاورپوینت در ۲۶ اسلاید کاملا قابل ویرایش به طور کامل و جامع طبق موارد زیر ارایه شده است:

مقدمه

وحشت زدگی شب

کابوس های شبانه

تاخیر در مراحل خواب

کودکان خواب آلوده

سندرم های وقفه تنفسی در خواب

حمله خواب

محتوای اسلاید ۲

مقدمه

خواب به گونه ای قابل ملاحظه در طول زندگی تغییر می کند و این تغییرات از مغز سرچشمه می گیرند. در حالی که سریعترین تغییرها در دوره ی نوزادی و اوایل دوره کودکی رخ می دهد ، ولی گام های سریع تغییر تا نوجوانی نیز ادامه می یابد. نوزادان خواب طولانی دارند که بیشتر آن را (حدود ۸۵ درصد)خواب مرحله رویا تشکیل می دهد . با افزایش سن ، مقدار خواب به طور اعم و مقدار خواب رویا به طور اخص کاهش می یابد ، به طوری که در یک سالگی حدود ۲۰ تا ۲۵ درصد خواب را خواب رویا تشکیل می دهد که این نسبت تا آخر عمر تقریباً به همین مقدار باقی می ماند . اگر چه مقدار کلی خواب تا آخر عمر به آهستگی کاهش پیدا می کند .

محتوای اسلاید ۱۲

کابوس های شبانه

´کابوس ها فراوان ترین نوع نابهنجاری های خواب را تشکیل می دهند و بر اساس بروز مکرر خواب دیده های ترسناکی که زمینه بیداری کودک را فراهم می کنند ، مشخص می شوند . اگر چه بسیاری از افراد گاهگاهی دچار کابوس و یا خواب نامطلوبی می شوند که به بیداری آنها منجر می گردد اما این خواب دیده ها معمولاً نادر و کوتاه مدت هستند و مشکلاتی را در زمینه کنش وری بنهجار فرد ایجاد نمی کنند . با این حال در پاره ای از افراد ، کابوس ها به صورت مزمن در آمده ، درماندگی و ناراحتی شدیدی را ایجاد می کنند و چون ممکن است از سویی ، ترس از خوابیدن را در فرد به وجود آورند و از سوی دیگر به قطع مکرر خواب منجر می گردند در بیشتر مواقع ، اختلال بی خوابی را به دنبال دارند.

مطالعه بیشتر

   راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.