پرسشنامه مقابله مذهبی پارگامنت با فرمت word

پرسشنامه مقابله مذهبی پارگامنت با فرمت word
نوع فایل
word
حجم فایل
50KB
نویسنده
دسته بندی
70,000 تومان 5,900 تومان٪92 تخفیف

پرسشنامه مقابله مذهبی پارگامنت با فرمت word

کاربران گرامی، محصول مورد نظر باکیفیت ترین و جامع ترین پرسشنامه مقابله مذهبی پارگامنت (COPE) می باشد که با فرمت word  – قابل ویرایش تهیه و تدوین گردیده است. امید است که سودمند بوده و مورد استفاده شما عزیزان واقع گردد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از وبسایت ما با مناسب ترین قیمت خریداری و دانلود نمایید.

توضیحات

معرفی پرسشنامه مقابله مذهبی پارگامنت (RCOPE)

این پرسشنامه توسط پارگامنت در سال ۲۰۰۰ ساخته شده است.

هدف از ساخت این پرسشنامه ارزیابی مقابله مذهبی افراد در مقابل یک رویداد منفی در زندگی می باشد.

پرسشنامه مقابله مذهبی پارگامنت (RCOPE) دارای ۱۰۰ سوال بوده و ۱۷ خرده مقیاس دارد. این پرسشنامه فرم کوتاه می باشد و دارای ۱۴ سوال است. روایی و پایایی این پرسشنامه تایید شده است.

یکی از مسائلی که همواره در انسان ها دیده می شود، باور به خداوند و تکیه بر لطف و عنایت او در مواقع سختی و مشکلات است. فارغ از این مسئله که فرد از چه مذهبی پیروی می کند و دین او چه می باشد، در مواقع بحرانی و سخت زندگی همان فرد می تواند به خداوند توکل کند و با اعتماد بر او سعی برحل مشکل و گذر از آن مشکل داشته باشد.

این مقیاس توسط پارگامنت (۲۰۰۰)، ساخته شده و شامل ۱۰۰ پرسش است و توسط آن میزان مقابله مذهبی آزمودنی در مقابله با یک حادثه منفی در زندگی سنجیده می شود. این مقیاس ۱۰۰ ماده آزمون و ۱۷ زیرمقیاس را شامل می شود که سبک های گوناگون مقابله مذهبی را نشان می دهد. فرم کوتاه ۱۴ سوالی برگرفته از فرم اصلی و بلند آن مشخص کننده سبک های مقابله ای مثبت و منفی است. هر یک از مقیاس های مثبت و منفی شامل ۷ ماده آزمون مقابله مذهبی هستند. مقیاس های مثبت شامل سوالات ۱ تا ۷ و مقیاس های منفی شامل سوالات ۸ تا ۱۴ میباشند. تعداد سوالات فرم کوتاه ۱۴ ماده بوده و شیوه نمره گذاری به صورت لیکرت با چهار گزینه از «هیچوقت» تا «همیشه» (صفر تا ۳) انجام می گیرد…

روایی و پایایی: دارد
خرده مقیاس ها: دارد
تعداد سوال: ۱۴ سوالی
نوع فایل: word

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.