تحقیق پاورپوینت آشنایی با استان قم

تحقیق پاورپوینت آشنایی با استان قم
نوع فایل
ppt
حجم فایل
4mb
نویسنده
دسته بندی
5,900 تومان
افزودن به سبد خرید
  خرید این محصول

دانشجویان و کاربران گرامی ،محصول مورد نظر باکیفیت ترین تحقیق پاورپوینت درس جغرافیای جهانگردی ایران موضوع : آشنایی با استان قم می باشد که با فرمت ppt در ۲۹ اسلاید قابل ویرایش بهمراه تصاویر تهیه و تدوین گردیده است .امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند و مفید را از وب سایت سن فایل خریداری و دانلود نمایید.

تحقیق پاورپوینت آشنایی با استان قم

استان قم یکی از  ۳۱ استان ایران است که در مرکز این کشور و در جنوب استان تهران، شمال استان اصفهان،
شرق استان مرکزی و غرب استان سمنان واقع شده است. این استان از نظر وسعت پس از استان البرز کوچکترین استان ایران است و تنها یک شهرستان دارد. شهرهای قم، جعفریه، پردیسان و سلفچگان مهمترین شهرهای استان به شمار میروند.

از معروف ترین روستاهای استان قم، می توان به خاوه،فردو و کرمجگان اشاره کرد.

برخی از مورخان بنای ٔ اولیه شهر قم را به اسکندر، بهرام گور، طهمورث، لهراسپ، قباد ساسانی، یزدگرد سوم و چند تن دیگر، نسبت دادهاند و در این مورد اختلاف نظر وجود دارد. باستان شناسانی چون رومن گیرشمن قم را قدیمیترین منطقهای میداند که انسان در آنجا استقرار یافته و تمدنهای اولیه را پیریزی کرده اند .مهمترین عامل مؤثر بر وضع اقتصادی استان، صنعت گردشگری و به ویژه توریسم مذهبی است و دلیل آن وجود حرم فاطمه معصومه و مسجد جمکران و تعداد زیادی از مزارهای امامزادهها در استان است جمعیت استان قم در سال ۱۳۹۰ برابر با  ۱̑۱۵۱̑۶۷۲نفر بودهاست که  ۱̑۰۹۵̑۸۷۵نفر آن در نقاط شهری و بقیه در روستاها زندگی میکنند.

زبان :

مردم قم از دیرباز فارسی با ٔ لهجه قمی بوده است که امروزه به ٔ لهجه فارسی تهران نزدیک شده است. همچنین بسیاری از مردم با زبان ترکی آذربایجانی با انواع لهجههای آن سخن میگویند. همچنین عربی در بخشهایی از شهر قم با ٔ لهجه عراقی نیز گویش میشود. همچنین زبان ترکی خلجی در بخش خلجستان، لری بختیاری و کردی نیز در استان گویشور دارد.

اقوام

اقوامی که در قم ساکن هستند از نظر تعداد به ترتیب فارس، ترک، گیلک، مازندرانی، عرب، کرد، لر و تات هستند.

ادیان

تقریبا همگی مردم استان مسلمان و شیعه هستند. تنها گروههای مذهبی بهجز شیعه، مسیحیان و زرتشتیان هستند.

مطالعه بیشتر

   راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.