ترجمه فصل اختلالات شخصیت روانپزشکی کاپلان و سادوک

ترجمه فصل اختلالات شخصیت روانپزشکی کاپلان و سادوک
نوع فایل
pdf
حجم فایل
1mb
نویسنده
دسته بندی
6,000 تومان

ترجمه فصل اختلالات شخصیت روانپزشکی کاپلان و سادوک

کاربران گرامی ،این فایل حاوی مطالعه ترجمه فصل اختلالات شخصیت متن جامع روانپزشکی کاپلان و سادوک ویراست نهم چاپ ۲۰۰۹ می باشد که با فرمت pdf با کیفیت عالی در ۲۴۲ صفحه تهیه و تدوین گردیده است.در صورت نیاز می توانید این محصول ارزشمند را از سایت خریداری و دانلود نمایید.

 

 

بخشی از متن ترجمه فصل اختلالات شخصیت روانپزشکی کاپلان و سادوک:

اختلالات شخصیت

درک شخصیت و اختلالات آن، مطلبی است که به طور بنیانی باعث تمایز روانپزشکی از سایر شاخه های پزشکی می گردد. هر شخص، یک وجود انسانی خودآگاه است نه یک شیئی ماشینی و بدون خود آگاهی. شخصیت، اشاره ای است به تمامی مشخصه های افتراق دهنده وجود انسانی خود سازمان ده و همواره در حال تکامل از موجودی ماشینی و قابل پیش بینی. به عبارت دیگر، شخصیت اشاره ای است به تمام راه هایی که شخص به وسیله آن از طریقی انحصاری شکل گرفته و با محیط همواره در حال تغییر درون و بیرونی تطابق می یابد.

درک و بینش نسبت به شخصیت افراد، زمینه ای روان زیست شناختی را فراهم میآورد که در آن زمینه، رفتار و روابط اشخاص می تواند به عنوان فرآیندی انطباقی،پیچیده و کاملا قابل فهم گردد. امری که برای تمامی مراحل تشخیص و درمان ضروری است. پس می توان نتیجه گرفت که هیچ برآورد روانپزشکی بدون توصیفی کامل از شخصیت بیمار و تکامل آن در طول زندگی، کامل نخواهد بود.

روانپزشک، حتی اگر به جای برخوردی تمامیت گرا ، دیدگاهی حداقلی از طب روانشناختی را انتخاب کند، باز هم کماکان ارزیابی اختلال شخصیت از ضروریات یک کارورزی بالینی است و علت آن نیز شیوع بسیار زیاد این اختلالات در جامعه معاصر است. اختلالات شخصیت در ۱۰ تا ۲۰ درصد از جمعیت عام وجود دارد و نیمی از بیماران روانپزشکی سرپایی و بستری به آن دچار هستند.

افرادی که اختلال شخصیت دارند، اشکالات مزمنی در زمینه توانایی عشق ورزی و کار داشته و معمولا تحصیلات کمتری دارند. تجرد، وابستگی به دارو و مواد، بی کاری و مشکلات زناشویی نیز از دیگر معضلات آنها است. درصد بزرگی از بودجه سرویس های اجتماعی، بهزیستی،بهداشت عمومی و زندان ها برای این افراد صرف می شود….

 

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.
دیدگاهتان را بنویسید