جزوه بیومکانیک ورزشی دانشگاه آزاد

جزوه بیومکانیک ورزشی دانشگاه آزاد
نوع فایل
pdf
حجم فایل
4mb
نویسنده
دسته بندی
5,500 تومان

دانشجویان و کاربران گرامی ،محتوای این فایل باکیفیت ترین و جامع ترین جزوه بیومکانیک ورزشی دانشگاه آزاد ویرایش جدید با فرمت pdf در ۹۴ صفحه می باشد.امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند و مفید را از وب سایت سن فایل خریداری و دانلود نمایید.

بخشی از متن جزوه :

بیومکانیک چیست؟

یکی از شاخه های علوم ورزشی است که انسان را در درک و شناخت قوانین حاکم بر عملکرد جسمانی موجودات زنده یاری می کند. به بیان دیگر بیومکانیک دانشی است که برای برقراری ارتباط بین حیات و اصول و قوانین فیزیکی حاکم بر اجسام وضع پویا و یا ایستای موجودات زنده مانند انسان را بررسی می کند.

تحقیقات و علم بیومکانیک

تحقیقات بیومکانیکی درباره حرکت انسان شامل سه حوزه تحقیقات پایه ای کاربردی و درمانگاهی است بنابراین در یک طبقه بندی می توان محققان علاقه مند به مطالعات بیومکانیکی را در سه گروه علاقه مندان به مطالب پایه ای کاربردی و درمانگاهی قرار داد
حوزه تحقیقات پایه ای به مسایل مبنایی و پایه ای و نظریه پردازی های مورد نظر برای درک بهتر مفاهیم موجود و علت و چرایی پدیده ها میپردازد.

حوزه درمانگاهی به بررسی بخش یا بخش هایی از بدن انسان که به نوعی دچار صدمات جسمانی است استفاده می پردازد.مثلا برخی به مطالعه بیومکانیک استخوان خون یا ریه علاقه مندند حوزه کاربردی حوزه ای است که در آن محققان قوانین موجود در علم مذکور را برای تحلیل توصیفی یا کمی فعالیت های حرکتی انسان به کار می گیرند. محققان علوم ورزشی از این دسته اند زیرا با مطالعه و به کار گیری قوانین مکانیکی و درک چگونگی حرکت انسان به منزله موجودی چند بعدی برای اصلاح توسعه یا بهبود مهارتهای ورزشی تلاش می کنند.

ویژگی های مکانیکی حرکتهای جسمانی انسان

در علم مکانیک درک قوانین و اصول فیزیکی حاکم بر اجسام مایع و جامد در دوحوزه کلی صورت میگیرد:

۱ )بررسی عوامل مرتبط با اجسام متحرک که موضوع علم دینامیک است.

۲ ) بررسی عوامل مرتبط با اجسام غیر متحرک که موضوع علم استاتیک است.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.