جزوه جغرافیای سیاسی (مبانی و ایران) با قابلیت سرچ و جستجو

جزوه جغرافیای سیاسی (مبانی و ایران) با قابلیت سرچ و جستجو
نوع فایل
word
حجم فایل
1mb
نویسنده
دسته بندی
12,000 تومان 8,800 تومان
افزودن به سبد خرید
  خرید این محصول

دانشجویان و کاربران گرامی محتوای این فایل ، باکیفیت ترین و جامع ترین جزوه جغرافیای سیاسی (مبانی و ایران) بصورت تایپ شده می باشد که در قالب word در ۱۵۹ صفحه با قابلیت سرچ و جستجو تهیه و تدوین شده و هم اکنون آماده دانلود می باشد .امید است که سودمند بود و مورد استفاده شما عزیزان واقع گردد . در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از وبسایت ما با مناسب ترین قیمت خریداری و دانلود نمایید.

جزوه جغرافیای سیاسی (مبانی و ایران) با قابلیت سرچ و جستجو

این جزوه جز مجموعه جزوات خلاصه منابع آمادگی آزمون کارشناسی رشته جغرافیا به طور کامل می باشد که به همراه مجموعه تست ها با پاسخ های تشریحی ارائه شده است.

فصل اول:

مبانی جغرافیای سیاسی

فصل دوم:

جغرافیای سیاسی ایران

فصل سوم:

ژئوپلیتیک

فصل اول: مبانی جغرافیای سیاسی

معرفی، ماهیت و قلمرو جغرافیای سیاسی:

کمک جغرافیدانان سیاسی به علوم اجتماعی، علوم سیاسی و روابط بین‌الملل به دو طریق می‌باشد. یکی با بررسی تاثیرات عوامل متغیر فضایی نظیر مکان، موقعیت، چهره زمین، فرهنگ و شیوه‌های فرهنگی ادراک و تصمیم گیری بر استقرار حکومت‌ها و روابط بین آنها و دیگری با بررسی نحوه اثر گذاری عوامل سیاسی نظیر قدرت، قلمروخواهی، ترس و درگیری بر محیط زیست و چشم انداز جغرافیایی.

پیشینه مطالعات در زمینه جغرافیای سیاسی

پیشینه مطالعات در زمینه جغرافیای سیاسی و ظهور جغرافیای سیاسی به صورت یک شاخه منسجم جغرافیای انسانی از پدیده‌های قرن بیستم است. در میان متقدمان، ارسطو به ویژه به شکل دهی یک “حکومت ایده ئال” ریشه ای عمیق برای برخی مفاهیم جغرافیای سیاسی به وجود آورد. وی معتقد بود که در یک کشور مستقل ایده ئال و نمونه نسبت بین جمعیت و وسعت قلمرو و کیفیت آنها مهم است. وی درباره ترکیب ارتش و نیروی دریایی، چگونگی مرزها و سایر عوامل بحث کرده، در تمام این بحث‌ها به ماهیت محیط فیزیکی به ویژه آب و هوا به عنوان یک عامل تعیین کننده اشاره دارد…

مطالعه بیشتر

   راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.