جزوه قواعد فقه با فرمت word

جزوه قواعد فقه با فرمت word
نوع فایل
word
حجم فایل
451kb
نویسنده
دسته بندی
8,800 تومان
افزودن به سبد خرید
  خرید این محصول

دانشجویان و کاربران گرامی ، محتوای این فایل با کیفیت ترین و جامع ترین جزوه قواعد فقه با فرمت word در ۱۱۷ صفحه بهمراه نمونه سوالات تشریحی می باشد که با فرمت ورد تهیه و تنظیم گردیده است. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند و مفید را از وب سایت سن فایل خریداری و دانلود نمایید.

منابع جزوه:

کتاب هـای قـواعـد فقـه آقـایـان حضـرت حجت الاسلام والمسلمین جناب آقـای دکتـر محقق دامـاد سیـد مصطفی ، مـوسوی بجنودی سید میـرزا حسن ، مـراغـه ای میرفتاح ، نراقی ملا احمد ،آیت الله مکارم شیرازی ناصر، فاضل لنکرانی شیخ محمد، موسوی بجنودی سید محمد،ایروانی باقر، مصطفوی سید محمد کاظم،بابافیروزکوهی شیخ علی،شهابی محمود، سنگلجی محمد و جناب آقـای دکتـر محمـدی ابـوالحسن

بخشی از متن فایل ورد:

مقدمه

شاخه ­های معارف اسلامی را می­توان بطور کلی به سه بخش عمده که معروف است به «تقسیم ثلاثی معارف اسلامی»  تقسیم و دسته بندی نمود، که عبارتند از: ۱- عقاید ۲- اخلاق ۳- احکام. آموزه ­های اسلام در بخش نخست مربوط است به شناخت صحیح خداوند و لزوم ایمان به او و اعتقاد به رستاخیز که در آن پاداش اعمال نیک و بد داده می­شود، و اعتقاد به بعثت پیامبران و از جمله پیامبر اسلام (ص) و امامت امامان معصوم (ع) و نزول کتابهای آسمانی است.

آموزه­ های اسلام در بخش دوم در تبیین فضایل و رذایل اخلاقی و طریقه تخلق به مکارم و تجنب از رذایل به اخلاق خلاصه می­شود. بخش سوم آموزه­های اسلام در دانش فقه تجلی می­یابد، که عهده دار بیان شریعت، احکام و قانون عملی زندگی بشر برای رسیدن به سعادت فردی واجتماعی و دنیا و آخرت است. در واقع فقه به انسان می­آموزد که چه ا عمالی را و چگونه انجـام دهـد و از چـه اعمـالـی اجتنـاب نمایـد و آنهـا را تـرک کنـد تا سعـادت فـردی واجتماعـی وی تضمین گـردد .

بنابراین قبل از اینکه به بیان، قواعد فقه به پردازیم به نظر می­رسد ابتدا منابع فقه بیان گردد، سپس به تعریف فقه و قواعد فقه بپردازیم تا دانشجویان گرامی در مباحث مطرح شده دچار ابهام  و سردرگمی نشوند، و به سهولت مطالب را فراگیرند.

منابع فقه

منابع فقه عبارتند از:

۱- کتاب «قرآن» – ۲- سنت «حدیث» – ۳- اجماع – ۴ – عقل

مطالعه بیشتر

   راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.