دانلود جزوه درس حقوق ثبت ویرایش جدید

دانلود جزوه درس حقوق ثبت ویرایش جدید
نوع فایل
pdf
حجم فایل
1mb
نویسنده
دسته بندی
8,000 تومان 6,500 تومان٪19 تخفیف

دانلود جزوه درس حقوق ثبت ویرایش جدید

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل دانلود جزوه درس حقوق ثبت ویرایش جدید می باشد که با فرمت pdf در ۲۱ صفحه تهیه و تدوین گردیده است. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند و مفید را از وب سایت سن فایل خریداری و دانلود نمایید. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید. پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد که به مدت یک هفته در ایمیل شما فعال خواهد ماند. پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.

دانلود جزوه درس حقوق ثبت ویرایش جدید

جلسه ۱
در حقوق ثبت به مباحثی همچون کلیات،ثبت اسناد،ثبت املاک،ثبت شرکت ها میپردازیم. کلیات: حقوق جمع حق از نظر لغوی و به نظر دکتر کاتوزیان به معنای مجموعه امتیاز و توانایی های قانونی یک فرد که در برابر سایر اشخاص دارای ارزش است و باید رعایت شود.
ثبت از نظر لغوی با توجه به لغت نامه دهخدا نوشتن و قرار دادن و استواری و پایداری است.
معنای اصطلاحی حقوق ثبت از نظر شهری حقوق ثبت یعنی مجموعه قوانین و مقررات مربوط به ثبت اسناد و املاک است و منظور از ثبت نوشتن قرارداد ها و معاملات و چگونگی املاک در دفاتر دولتی.
این تعریف جامع نیست زیرا همه جنبه ها و شاخه های حقوق ثبت را در بر نمی گیرد؛ حقوق ثبت اموال و املاک و تجارت و… را در برمی گیرد.
از نظر بهرامی حقوق ثبت یعنی مجموعه اعمال اداری و حقوقی که طی آن به طور رسمی نسبت به صدور ،سند مالکیت، تغییر، اصلاح، ابطال و انتقال حقی در دفاتر اسناد رسمی با رعایت قوانین و مقررات ثبتی صورت می گیرد.

ایرادی که در این تعریف وجود دارد عبارت اعمال اداری و حقوقی است زیرا در تعریف باید مجموعه ای از قوانین را در نظر بگیریم؛ چه بسا رویه های غلط اداری وجود دارند که مورد قبول قانون گذار نبوده ولی در این تعریف ذکر شده است.
از نظر دکتر لنگرودی حقوق ثبت به معنای نوشتن قرارداد یا یک عمل حقوقی یا یک عمل شخصی یا یک حق مانند حق اختلاف و یا هر چیز دیگر مانند علامات در دفاتر مخصوصی که قانون معین می کند.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.