دریافت پرسشنامه کیفیت زندگی کاری با فرمت ورد

دریافت پرسشنامه کیفیت زندگی کاری با فرمت ورد
نوع فایل
word
حجم فایل
136kb
نویسنده
دسته بندی
3,000 تومان
افزودن به سبد خرید

دریافت پرسشنامه کیفیت زندگی کاری با فرمت ورد

دانش پژوهان گرامی ،محتوای این فایل باکیفیت ترین و جامع ترین پرسشنامه کیفیت زندگی کاری می باشد که با فرمت ورد تهیه و تنظیم گردیده است. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند و مفید را از وب سایت سن فایل خریداری و دانلود نمایید.

معرفی پرسش نامه کیفیت زندگی کاری :

پرسش نامه کیفیت زندگی کاری (QWL): این پرسش نامه که براساس مولفه های والتون (والتون ،۱۹۷۳) ساخته و توسط پژوهشگران بسیاری استفاده شده است و دارای ۳۲ گویه می باشد.

مولفه های پرسش نامه:

این پرسش نامه شامل موارد:پرداخت منصفانه و کافی(سوالهای ۱تا۵)، محیط کار ایمن و بهداشتی(سوالهای ۶تا۸)، تامین فرصت رشد و امنیت مداوم(سوالهای ۹تا۱۱)، قانون گرایی در سازمان ( سوالهای ۱۲ تا۱۷)،وابستگی اجتماعی زندگی کاری(سوالهای ۱۸تا۲۰)، فضای کلی زندگی (سوالهای ۲۱تا۲۵)، یکپارچگی و انسجام اجتماعی(سوالهای۲۶ تا ۲۹)و توسعه قابلیت های انسانی (سوالهای ۳۰تا ۳۲) می باشد.

نمره گذاری پرسش نامه:

این پرسش نامه توسط والتون ( ۱۹۷۳ ) تهیه شد. بر اساس طیف لیکرت از خیلی کم تا خیلی زیاد می باشد. که خیلی کم ۱ امتیاز و خیلی زیاد ۵ امتیاز می باشد. توجه داشته باشید که پرسشنامه سوال معکوس ندارد و همه وسوالات به همین ترتیب می باشد.
• برای امتیاز بندی معمولا بر اساس مولفه ها عمل می کنند. به طوری که در تجزیه و تحلیل نمره بالای هر بعد تعیین کننده امتیاز بالای آن بعد می باشد.

 روایی و پایایی:

روایی پرسش نامه با استفاده از نظرات معلمان راهنما و مشاور، خوب ارزیابی شده است.
والتون(۱۹۷۳) ضریب پایایی پرسشنامه را ۸۸/۰ اعلام کرد.(ویرم،۲۰۰۱)همچنین رحیمی در سال ۱۳۸۵ ضریب پایایی آزمون را ۸۵/۰ اعلام کرد(رحیمی،۱۳۸۵)

منبع:

رحیمی، رضا. ( ۱۳۸۵ ). “بررسی کیفیت زندگی کاری اعضای هیأت علمی مدرسه اصفهان”، پایان نامه کارشناسی ارشد مدیریت آموزشی، مدرسه اصفهان.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.
دیدگاهتان را بنویسید