پرسشنامه نظم‌جویی شناختی هیجان (نسخه ۱۸ آیتمی)

پرسشنامه نظم‌جویی شناختی هیجان (نسخه ۱۸ آیتمی)
نوع فایل
word
حجم فایل
19kb
نویسنده
دسته بندی
5,000 تومان
افزودن به سبد خرید
  خرید این محصول

کاربران گرامی ،محتوای این فایل پرسشنامه نسخه ی فارسی پرسشنامه ی نظم‌جویی شناختی هیجان (CERQ- نسخه ۱۸ آیتمی) می باشد که با فرمت ورد در ۵ صفحه تهیه و تدوین گردیده است که پس از پرداخت انلاین می توانید این محصول را از وبسایت دانلود و دریافت نمایید.

پرسشنامه ­ی نظم‌جویی شناختی هیجان (CERQ- نسخه ۱۸ آیتمی):

CERQ یک پرسشنامه  ۳۶ آیتمی است که شامل ۹ خرده مقیاس می باشد(گرانیفسکی و کرایج،۲۰۰۶). هر خرده مقیاس نیز از ۴ آیتم تشکیل شده است.هرآیتم به چگونگی تفکر هر شخص بعد از تجربه یک رویداد تهدید آمیز یا استرس آمیز می پردازد. CERQ برای  اندازه گیری استراتژی های شناختی که سبک واکنش به رویداد های استرس آمیز افراد را مشخص می کند، کاربرد دارد. CERQ پرسشنامه خود گزارش دهی است که می توان درافراد ۱۲ سال به بالا انجام گیرد.هر آیتم بر اساس مقیاس ۵ گزینه ای لیکرت که عبارت است از ۱ (اغلب/هرگز) تا ۵(تقریبا همیشه/ همیشه).

نمره هر خرده مقیاس با جمع کردن آیتم کردن چهار آیتم هر خرده کمقیاس به دست می آید، بنابراین دامنه نمرات برای هر خرده مقیاس ۴ تا ۲۰ می باشد.هر چه نمره فرد در خرده مقیاس ها بیشتر باشد نشان دهنده استفاده بیشتر از آن استراتژی شناختی می باشد. مشخصات روانسنجی  CERQ در مطالعات خوب و مناسب گزارش شده است(گارنفسکی و همکاران،۲۰۰۲؛ گارنفسکی ، بان و کرایج، ۲۰۰۵؛ کرایج و همکاران،۲۰۰۳). ضریب آلفای کرونباخ در بیشتر موارد بالای ۷۰/۰ بوده و حتی برخی مطالعات آلفای کونباخ بالای ۸۰/۰ می باشد. همچنین نتایج نشان دهنده اعتبار سازه و اعتبار عاملی خوب و مناسب این پرسشنامه بود.

مطالعه بیشتر

   راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.