ارگونومی در محیط آموزشی (ppt+word)

ارگونومی در محیط آموزشی (ppt+word)
نوع فایل
word+ppt
حجم فایل
106kb
نویسنده
دسته بندی
4,900 تومان
افزودن به سبد خرید
  خرید این محصول

ارگونومی در محیط آموزشی (ppt+word)

کاربران گرامی ،در این بخش پاورپوینت ارگونومی در محیط آموزشی در حجم ۲۲ اسلاید قابل ویرایش بهمراه فایل ورد در ۶ صفحه آماده دانلود شده است.

مقدمه:

مدرسه، خانه وسیعی است که تعداد زیادی از کودکان و نوجوانان، ساعات فراوانی از عمر گرانبهای خویش را در آن سپری می کنند. مدرسه زیبا و جذاب و بهداشتی زمینه را برای یادگیری علوم و فنون فراهم آورده و شکوفایی استعدادها را تسهیل می‌کند و مدرسه غیربهداشتی و نامناسب، شوق و اشتیاق برای فراگیری را به حداقل رسانده و امکان پویایی و بالندگی را کاهش می‌دهد. در مدارسی که فضای نامطلوب مدرسه، خستگی، بی‌نظمی و آلودگی و بی‌تحرکی را القا می‌کند ،زحمات خستگی‌ناپذیر معلمان و تلاش دانش‌آموزان بازدهی مطلوب را به همراه ندارد. بنابراین ارتقای بهداشت محیط مدارس و توجه جدی به این مساله ضمن تضمین سلامت دانش‌آموزان می‌تواند فعالیت‌های آموزشی و پرورشی را مفیدتر سازد.

تجارب گذشته نشان می دهد که این مکان ها سهم عمده ای در وقوع حوادث و بروز بیماری ها در کشورهای در حال توسعه دارند. این مطالعه با هدف تعیین وضعیت بهداشت محیط، ایمنی و ارگونومی در مدارس انجام گرفته است.

بر مبنای نتایج بررسی وضعیت بهداشت محیط، ایمنی و ارگونومی در مدارس با معیارهای بهداشت مدارس و ضوابط سازمان نوسازی فاصله دارد و از شرایط مطلوب برخوردار نیست. در این مورد نحوه نظارت بر بهداشت مدارس، نقص در طراحی، ساخت و نگهداری مدارس، تغییر کاربری مدارس، کمبود بودجه و فرهنگ ایمنی موثر هستند. به نظر می رسد ایجاد هماهنگی بیشتر بین دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی و سازمان آموزش و پرورش استان در مورد اجرای کامل آیین نامه بهداشت مدارس، بازنگری در طراحی، ساخت و تجهیز مدارس، آموزش مربیان بهداشت و مدیران مدرسه، ارتقای فرهنگ ایمنی و بهداشت و افزایش بودجه مدارس می تواند در بهبود وضعیت بهداشت محیط ، ایمنی و ارگونومی مدارس موثر باشد.

فهرست مطالب ارگونومی در محیط آموزشی:

مقدمه
دانش آموزان امروز، بیماران آینده
رنگ فضاهای آموزشی
روشنایی در مدارس
نور مصنوعی
آثار نامطلوب در فضای آموزشی و چگونگی کاهش آن
وضعیت میز و نیمکت‌ها
صندلی مناسب برای دانش‌آموزان
کوله پشتی و کیف های مدرسه
ویژگی های یک کوله پشتی ارگونومیک
چرا باید به انحرافات ستون فقرات توجه کنیم؟
نتیجه گیری

 

مطالعه بیشتر

   راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید