تشریح کامل مسائل سیستم های مخابراتی دیجیتال و آنالوگ شانمونگام pdf

تشریح کامل مسائل سیستم های مخابراتی دیجیتال و آنالوگ شانمونگام pdf
نوع فایل
pdf
حجم فایل
114mb
نویسنده
دسته بندی
5,900 تومان

دانشجویان و کاربران گرامی ،محتوای این فایل تشریح کامل مسائل سیستم های مخابراتی دیجیتال و آنالوگ شانمونگام( فصل چهارم، پنجم و هشتم )می باشد که با فرمت pdf بصورت اسکن تهیه و تدوین گردیده است .امید است که سودمند بوده و مورد استفاده شما عزیزان واقع گردد . در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از وبسایت ما با مناسب ترین قیمت خریداری و دانلود نمایید.

مباحث تشریح کامل مسائل سیستم های مخابراتی دیجیتال و آنالوگ:

اطلاعات و ظرفیت کانال

انتقال داده ها در باند پایه

شما های مدولاسیون با حامل دیجیتال

ضرورت استفاده از مخابرات دیجیتال

انتقال اطلاعاتی که در زندگی روزمره ما اتفاق می‌افتد، در قالب انتقال سیگنال‌ها است. این سیگنال‌ها مانند سیگنال صوتی، دارای طبیعت آنالوگ هستند. اما زمانی که لازم باشد در یک فاصله دور ارتباط برقرار شود، آن‌گاه سیگنال پیام آنالوگ از طریق سیم‌های ارتباطی منتقل می‌شوند. برای این کار از تکنیک‌هایی استفاده می‌شود که انتقال اطلاعات به صورت موثرتری انجام گیرد.

در روش‌های سنتی مخابرات، از سیگنال‌های آنالوگ برای انتقال اطلاعات به مسافت‌های دوردست استفاده می‌شد. مخابرات آنالوگ دارای نقاط ضعف زیادی از جمله اعوجاج (Distortion)، تداخل (Interference) و شکاف‌های امنیتی است. برای غلبه بر این مشکلات، سیگنال را با استفاده از روش‌های مختلف به سیگنال دیجیتال (Digitized) تبدیل می‌کنیم. سیگنال‌های دیجیتال امکان مخابراتی شفاف‌تر، دقیق‌تر و بدون ضعف را فراهم می‌آورد.

تشریح کامل مسائل سیستم های مخابراتی دیجیتال و آنالوگ

مزایای مخابرات دیجیتال

در مخابرات دیجیتال سیگنال‌های آنالوگ به دیجیتال تبدیل می‌شوند. این کار مزایای فراوانی دارد که از آن جمله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • تاثیر نویز، اعوجاج و تداخل روی مخابرات دیجیتال نسبت به مخابرات آنالوگ بسیار کمتر است؛ زیرا سیگنال دیجیتال ذات تاثیرناپذیرتری دارد.
  • مدارات دیجیتال از قابلیت اطمینان بسیار بالاتری برخوردار هستند.
  • طراحی مدارات دیجیتال آسان‌تر و نیز ارزان‌تر از طراحی مدارات آنالوگ است.
  • ادواتی که در طراحی یک مدار دیجیتال مورد استفاده قرار می‌گیرند نسبت به ادوات یک مدار آنالوگ از نعطاف‌پذیری بالاتری برخوردارند….

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.