جزوه حقوق تجارت بین الملل بصورت جامع دانشگاه تهران

جزوه حقوق تجارت بین الملل بصورت جامع دانشگاه تهران
نوع فایل
pdf
حجم فایل
1mb
نویسنده
دسته بندی
10,000 تومان 7,900 تومان٪21 تخفیف

دانشجویان و کاربران گرامی، محتوای این فایل جامع ترین و باکیفیت ترین جزوه درس حقوق تجارت بین الملل استاد دکتر سعید حشمتیان دانشگاه تهران می باشد که با فرمت pdf در ۷۰ صفحه تهیه و تنظیم گردیده است. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند و مفید را از وب سایت سن فایل خریداری و دانلود نمایید.

فهرست مطالب جزوه حقوق تجارت بین الملل :

فصل نخست – کلیّات تجارت داخلی و بین الملل
فصل دوم – تجار ، بازرگانان و اشخاص تجاری بین المللی
فصل سوم – معاملات تجاری بین المللی
فصل چهارم – شرکتهای تجارتی
فصل پنجم – مقررات بین المللی

مقدمه جزوه حقوق تجارت بین الملل

حقوق بازرگانی، درسی میان رشته ای حقوق- مدیریت، حسابداری و اقتصاد است. هدف از تأسیس آن بنا آشنا ساختن دانشجویان با نظام روابط بازرگانی و مسوولیتهای « بر برنامه مصوب وزارت علوم، تحقیقات و فن آوری می باشد. » ناشی از اعمال تجاری و خصایص و تکالیف و حقوق اشخاص حقیقی و حقوقی حقوق تجارت مبنای این رشته با توجه به نیاز دانشجویان رشته های مذکور به اطلاع از مقررات تجاری و مطالعات و منابع حقوقی حقوق تجارت و قانون تجارتبه شرح ذیل می باشد: معاملات تجاری، تجار )تجار حقیقی یا طبیعی: تعریف تاجر، اشتغال به تجارت، الزامات تجار. تجار حقوقی: کلیّات، تاریخچه، قرارداد، شرکت، تابعیت شرکت، اقامتگاه شرکت(، اقسام شرکتها: )شرکتهای تجاری، شرکتهای تعاونی(، مقررات بین المللی بر اساس منابع موجود از جمله قانون تجارت ایران و اسناد بین المللی موضوع این درس را تشکیل می دهند.

در کتاب حاضر سعی شده با توجّه به حجم زیاد موضوعات مورد مطالعه به گونه ای مطالب نگارش شوند تا در عین اختصار افاده معانی به نحوی صحیح صورت گیرد.

فصل نخست جزوه حقوق تجارت بین الملل

کلیّات تجارت داخلی و بین الملل

بخش نخست

تاریخچه حقوق بازرگانی

تاریخچه بین المللی

بازرگانی و تجارت از گذشته های دور در جوامع مختلف جریان داشته است. در زندگی داخلی و بین المللی تجارت به اشکال مختلف وجود داشته و مردم در زندگی داخلی مایحتاج خود را با داد و ستد تهیه می کرده اند.
در جامعه بین الملل نیز دولتها با تجارت اقدام به کسب درآمد و مایحتاج جامعه داخلی می کرده اند. از همان معاملات ابتدایی در جریان داد و ستد طرفین به شکل متعارف حقوق همدیگر را رعایت می کردند….

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.