پاورپوینت فصل چهارم کتاب درآمدی بر اخلاق حرفه‌ای فرامرز قراملکی

روانشناسی صنعتی سازمانی
نوع فایل
ppt
حجم فایل
1mb
نویسنده
دسته بندی
20,000 تومان 12,000 تومان٪40 تخفیف

دانشجویان و کاربران گرامی ، محتوای این فایل شامل دانلود پاورپوینت فصل چهارم (عملکرد امروز کامیابی فردا) کتاب درآمدی بر اخلاق حرفه‌ای نوشته احد فرامرز قراملکی می باشد که با فرمت ppt در ۲۹ اسلاید قابل ویرایش تهیه و تدوین گردیده است. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند و مفید را از وب سایت سن فایل خریداری و دانلود نمایید.

فهرست پاورپوینت فصل چهارم کتاب درآمدی بر اخلاق حرفه‌ای فرامرز قراملکی :

طرح مسئله

از مسئولیت‌پذیری تا قانون‌مندی

نقش راهبردی اخلاق حرفه‌ای در موفقیت سازمان

نقش اخلاق حرفه‌ای در نظام مشارکت

آثار فراسازمانی اخلاق حرفه‌ای

اخلاق اصیل، اخلاق ابزار انگارانه

نتیجه

جوانه‌های اندیشه

در فصل‌های پیشین عوامل موفقیت سازمانی را جستجو کردیم. موفقیت در گرو رابطه آسان و درست محیط با سازمان است و تسهیل و تصحیح ارتباط محیط با سازمان محتاج‌ ایجاد اعتماد محیط به آن است. اعتمادآفرینی فرزند پیشبینی پذیری است و پیشبینی پذیری در گرو قانون‌مندی سازمان در همه شئون حرفه است. در بحث قانون‌مندی دو معضل مهم قابل بحث است :

آیا آیین‌نامه و مقررات به طور کلی موجه اند؟

چگونه می‌توان به نحو استثناءناپذیر قانونمند شد؟

مسئله نخست به قبل از وضع قانون مربوط است. پیش از وضع قانون و مقررات باید به ممیزی آن‌ها در ترازوی اخلاق پرداخت و‌ این نیاز قانون به اخلاق را نشان می‌دهد. انصاف، عدالت و احسان از شاخص‌های مهم ممیزی اخلاقی قانون است. مسئله ‌این فصل جستجو از رمز و راز قانون‌مندی است. چگونه می‌توان از قانون‌گریزی پرهیز کرد و در همه شرایط قانون‌پذیر بود. برخی مدیران در شرایط بحرانی سازمان و در مواضعی که تبعیت از قانون متحمل ضرر می‌گردد، به قانون‌گریزی می‌گروند. از مصادیق آن می‌توان به مالیات‌گریزی و معاملات اندرونی در معاملات اوراق بهادار اشاره کرد. عده‌ای قانون‌گریزی را نوعی فراست و زیرکی می‌دانند. قانون‌گریزی معضل زیان‌باری است و زیرکی پنداشتن آن معضل دردناک‌تری است. چگونه می‌توان‌ این معضل را درمان کرد؟ فرآیند قانون‌پذیر ساختن سازمان چیست؟

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.