پاورپوینت گرانفروشی و کم فروشی

پاورپوینت گرانفروشی و کم فروشی
نوع فایل
ppt
حجم فایل
1mb
نویسنده
دسته بندی
5,000 تومان
افزودن به سبد خرید
  خرید این محصول

کاربران گرامی ، در این بخش پاورپوینت گرانفروشی و کم فروشی در ۱۷ اسلاید قابل ویرایش در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است که می توانید پس از پرداخت هزینه به صورت آنلاین، این محصول را دریافت کنید.

جهت آشنایی شما عزیزان با محتوای فایل پاورپوینت گرانفروشی و کم فروشی،متن چند تا اسلاید را قرار می دهیم .

ماهیت حقوقی گرانفروشی و کم فروشی و احتکار

گرانفروشی و کم فروشی و احتکار از آن دسته جرائمی است که عنصر تقلب و دغلکاری برای بردن مال دیگران در آنها نقش اساسی دارد .

اولین تقسیم بندی جرائیم این است که آنها را به جرائم ذاتاً قبیح و جرائمی که قبح آن وضع و قراردادی است تفکیک می کنند . گرانفروشی چون متضمن تقلب و دغلکاری است از جرائم ذاتاً قبیح می باشد زیرا فطرت بشر با آن مخالف است و عقل سلیم آن را مذموم می داند . و از این جهت است که هم مذهب و هم عرف آن را مذموم و ممنوع و قابل مجازات دانسته است .

قوانین کیفری و طبقه بندی جرائم

گران فروشی و کم فروشی و احتکار از جرائمی است که از بدو وضع و تصویب قانون مجازات عمومی قابل تعقیب تشخیص داده شده است سپس بر اثر تغییراتی که در اوضاع و احوال اقتصادی و اجتماعی رخ داده قوانین خاصی برای جلوگیری از گران فروشی یا احتکار به تصویب رسیده است و به طور کلی در این قبیل موارد جرائم مربوطه را به سه دسته می توان تقسیم کرد :

دسته اول :

گران فروشی ـ . کم فروشی ـ و مواضعه برای گران کردن اجناس اضافه به نرخ عادله و فریب دادن مشتری از لحاظ کمی یا کیفی و دادوستد با اوزان و مقیاسهای تقلبی ـ احتکار و تعطیل واحدهای تولیدی و عدم رعایت مقررات صنفی از قبیل ندادن فاکتور به خریدار یا عدم نصب برچسب قیمت روی اجناس و نظائر آنها است که در دادگاههای کیفری دادگستری قابل تعقیب و مجازات هستند .

مطالعه بیشتر

   راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید