پاورپوینت یادگیری معکوس (کلاس معکوس)

پاورپوینت یادگیری معکوس (کلاس معکوس)
نوع فایل
ppt
حجم فایل
3mb
نویسنده
دسته بندی
5,000 تومان
افزودن به سبد خرید

پاورپوینت یادگیری معکوس (کلاس معکوس)

کاربران عزیز ، در این بخش پاورپوینت یادگیری معکوس (کلاس معکوس) Flipped classroom در ۳۰ اسلاید در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است که می توانید پس از پرداخت هزینه به صورت آنلاین، این محصول را دریافت کنید.

بخشی از متن پاورپوینت یادگیری معکوس (کلاس معکوس):

محتوای اسلاید ۳

اهداف:

تعریف یادگیری معکوس
مراحل یادگیری معکوس
چالش‌های یادگیری معکوس
مزایای یادگیری معکوس
مقایسه یادگیری معکوس و یادگیری مستقیم
آشنایی با تجربیات کشورهای دیگر در این زمینه
منابع و ابزارهای یادگیری معکوس
تفاوت کلاس معکوس و یادگیری معکوس آشنا شود.

محتوای اسلاید ۲۳

چالش های کلاس معکوس:

۱) طراحی آموزشی. شمای معلم درست است که در کلاس درس نمی‌دهید، ولی کارتان کمتر نشده، بلکه از جهتی بیشتر هم شده است. شما باید برای فعالیت‌های داخل کلاس برنامه‌ریزی کنید و این مستلزم صرف وقت و طراحی است. نباید فکر کرد ما درس را به بچه‌ها داده‌ایم و حالا فقط باید چند تکلیف به آن‌ها بدهیم. خیر، کار به همین سادگی نیست. در واقع قرار بر این است که کلاس معکوس فضای فعال یادگیری در کلاس را ایجاد کند. لذا به درد معلمی نمی‌خورد که بی‌حوصله است، سرش شلوغ است و وقت نمی‌گذارد. اولین شرط اجرای خوب کلاس معکوس، حضور معلمی مشتاق، طراحی و کسی است که وقت می‌گذارد تا دانش‌آموزانش بهتر یاد بگیرند

۲) اعتماد به دانش‌آموزان، معلمان در کلاس معکوس باید به دانش‌آموزان اعتماد کنند یا شرایطی را فراهم آورند که از مطالعه درس پیش از ورود آن‌ها به کلاس مطمئن شوند. اگر دانش‌آموزان درس را پیش از کلاس گوش ندهند، موقعی که فعالیت‌های کلاس با پیش‌فرض خوانده شدن درس شروع می‌شود، عملاً با ابهام بیشتری مواجه می‌شوند. لذا می‌توانید حتی قبل از آمدن بچه‌ها، همراه با فیلم سؤالاتی هم برای مرور درس به آن‌ها بدهید یا اینکه از آن‌ها بخواهید خلاصه درس را بگویند یا با طرح سؤالات کوتاه از آن‌ها، به نوعی درس را مرور کنید.

۳) دسترسی به امکانات اینترنتی. یکی از گلایه‌های معلمان این است که بچه‌های ما به اینترنت دسترسی ندارند یا اگر دارند سرعت آن کم است و در نهایت این روش به کار ما نمی‌آید. البته این حرف به‌طور کلی درست است که وقتی ابزار و وسایل کار فراهم نباشد، نمی‌توان کاری کرد، اما در این مورد، می‌توانید از بچه‌ها بخواهید فلش‌درایو خود را به کلاس بیاورند و شما یا خودشان از رایانه مدرسه فیلم را کپی کنید. یا اینکه فیلم را روی سی‌دی ذخیره کنید و به آن‌ها بدهید.

تصویر محیط فایل

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.