جزوه خلاصه روانشناسی رشد۱ منیژه کرباسی

جزوه خلاصه روانشناسی رشد۱ منیژه کرباسی
نوع فایل
pdf
حجم فایل
14mb
نویسنده
تاریخ انتشار
۶ بهمن ۱۳۹۷
تعداد بازدید
1216 بازدید
4,000 تومان
افزودن به سبد خرید
  خرید این محصول

جزوه خلاصه روانشناسی رشد۱ منیژه کرباسی

دانشجویان و کاربران گرامی ،محتوای این فایل جزوه و خلاصه درس روانشناسی رشد ۱ بر اساس کتاب منیژه کرباسی منبع رشته روانشناسی پیام نور در ۱۸۷ اسلاید شامل دوازده فصل می باشد که با فرمت pdf تهیه و تدوین گردیده است.

نگاهی مختصر بر کتاب روان‌شناسی رشد (۱) منیژه کرباسی

روان‌شناسی رشد (۱)» نوشته دکتر منیژه کرباسی از مجموعه کتاب‌های آموزشی دانشگاه پیام نور در رشته روان‌شناسی است.در فصل اول این کتاب خواننده با تعریف و موضوع روان‌شناسی رشد، اهمیت روان‌شناسی کودک و تاریخچۀ آن آشنا می‌شود.در فصل دوم، روش‌های پژوهش و جمع‌آوری اطلاعات در روان‌شناسی رشد مورد بررسی قرار می‌گیرد. عوامل مؤثر بر رشد، روش‌های مطالعۀ تأثیر هر یک و نابهنجاری‌های ارثی محور اساسی بحث‌های فصل سوم را تشکیل می‌دهد. اصول و مراحل رشد در فصل چهارم مورد بحث قرار می‌گیرد.

مباحث رشد در دورۀ قبل از تولد، هنگام تولد و مخاطرات آن‌ها اساس فصل پنجم را تشکیل می‌دهد. در فصل ششم، مباحث رشد جسمانی و توانایی‌های حسی- ادراکی اطفال شیرخوار مورد بحث قرار می‌گیرد. فصل هفتم به بررسی رشد شناختی، عوامل مؤثر بر آن و بازی‌های کودکان اختصاص دارد. در فصل هشتم، رشد زبان، مراحل و اختلال‌های آن مطرح می‌گردد.

جزوه خلاصه روانشناسی رشد۱ منیژه کرباسی

فصل نهم به معرفی رشد عاطفی و اجتماعی اطفال شامل دلبستگی، اختلال‌های آن، زندگی در مؤسسات، انواع ارتباط‌ها و خلق و خوی اطفال می‌پردازد. در فصل دهم، رشد جسمانی، حرکتی و عوامل مؤثر بر آن‌ها، همچنین آسیب‌های جسمانی در اطفال شیرخوار شرح داده می‌شود. محورهای فصل یازدهم را رشد شناختی در مرحلۀ اول کودکی، شامل تفکر شهودی، رؤیاها، بازی‌های وانمودسازی و نقاشی تشکیل داده و رویکرد پردازش اطلاعات نسبت به رشد شناختی کودکان معرفی می‌شود.

در فصل دوازدهم، رشد عاطفی و اجتماعی در مر حلۀ اول کودکی در خانه و محیط اجتماعی کودکان عنوان می‌گردد. رشد جسمانی در دورۀ کودکی بعدی در فصل سیزدهم مورد تأکید قرار می‌گیرد. مباحث اساسی فصل چهاردهم را رشد شناختی و اخلاقی و عوامل مؤثر بر آن‌ها در مرحلۀ بعدی کودکی تشکیل می‌دهد. فصل پانزدهم به معرفی رشد اخلاقی و اجتماعی و عوامل مؤثر بر آن‌ها در مرحلۀ بعدی کودکی در خانه و مدرسه اختصاص می‌یابد و سرانجام، رفتارهای نابهنجار کودکان شامل اختلال‌های عاطفی و اختلال سلوک نیز محور اساسی فصل آخر قرار می‌گیرد.

هدیه محصول:

فلش کارت و نمونه سوالات درس روان شناسی رشد ، روان شناسی رشد ۱ ، روانشناسی تحولی ۱ ، روانشناسی رشد ۱ ، روانشناسی رشد کودکی ۱ با پاسخنامه (اخرین بروزرسانی تابستان ۹۷)

کد درس :۱۲۱۱۲۸۷-۱۲۱۷۰۰۷-۱۲۱۷۰۴۶-۱۲۱۷۰۹۷-۱۲۱۷۲۱۶-۱۲۱۱۶۱۲

مطالعه بیشتر

   راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.

پاسخی بگذارید