پرسشنامه استاندارد عدالت زناشویی محقق ساخته

پرسشنامه استاندارد عدالت زناشویی محقق ساخته
نوع فایل
word
حجم فایل
26kb
نویسنده
دسته بندی
5,000 تومان
افزودن به سبد خرید
  خرید این محصول

کاربران گرامی محتوای این فایل ، پرسشنامه استاندارد عدالت زناشویی (محقق ساخته)، در قالب word و در ۱۰ صفحه به همراه راهنمای نحوه نمره گذاری، روایی و پایایی و منبع مورد استفاده می باشد . امید است که سودمند بوده و مورد استفاده شما عزیزان واقع گردد . در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از وبسایت ما با مناسب ترین قیمت خریداری و دانلود نمایید.

پرسشنامه محقق ساخته عدالت زناشویی

پرسش نامه ۲۶ سوالی است که این پرسش نامه اقتباسی از چهار پرسش نامه حدود فعالیت و نقش (مایکلز و همکاران، ۱۹۸۴)، ادراک انصاف بنجامین (۲۰۰۶)، ادراک عدالت و برابری در کارهای خانگی فریسکو و ویلیامز (۲۰۰۳) و پرسش نامه چند آیتمی ترامپسون و همکاران (۱۹۸۱) می‌باشد. این پرسشنامه که به صورت چند آیتمی ساخته شده‌است دارای ۴ خرده مقیاس می‌باشد و در سوالات هر خرده مقیاس دو سری سوال که یکی سری مفهوم برابری و دیگری احساس عدالت را می‌سنجد آورده شده‌است.

پایایی پرسشنامه

از آ‌ن‌جا که این پرسش نامه دو مفهوم برابری و عدالت را می‌سنجد و برای تجزیه و تحلیل داده‌ها نمره عدالت وارد تحلیل شده‌است. برای بدست آوردن پایایی این پرسش نامه محقق نمرات عدالت را وارد تحلیل کرده و پایایی پرسش نامه را از طریق آلفای کرونباخ در اجرای پایلوت بر روی ۴۰ نفر(۲۰ زوج) که در کارگاه‌های آموزش خانواده در بهزیستی شهر بندرعباس برگزار شده بود ۸۰% به‌دست آورده‌است. و برای خرده مقیاس‌ها نیز پایایی آلفا به شکل جداگانه محاسبه شده که در مولفه عدالت در تقسیم مسئولیت‌های خانواده ۷۶%؛ عدالت در تقسیم قدرت ۸۲%؛ عدالت در احترام به اطرافیان یکدیگر ۸۱% و عدالت در توجه به نیازهای یکدیگر %۸۱ به‌دست آمده است….

ویژگی پرسشنامه (بطور خلاصه) :

تعداد گویه ها : ۲۶

تعداد مولفه : ۴ مولفه

(«عدالت در تقسیم مسئولیتهای خانواده»، «عدالت در قدرت»، «عدالت در احترام به اطرافیان»، «عدالت در توجه به نیازها»)

روایی و پایایی : دارد

نحوه نمره گذاری : دارد

منبع : دارد

نوع فایل :word و قابل ویرایش

تعداد صفحات : ۱۰

مطالعه بیشتر

   راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.