آزمون اضطراب کتل بهمراه نمره گذاری

آزمون اضطراب کتل بهمراه نمره گذاری
نوع فایل
word+ppt
حجم فایل
1mb
نویسنده
دسته بندی
5,000 تومان

کاربران گرامی، محتوای این فایل با کیفیت ترین و جامع ترین پاورپوینت ارائه درس آزمون های روانشناختی با عنوان آزمون اضطراب کتل بهمراه نمره گذاری می باشد که با فرمت ppt و word در ۱۵ اسلاید قابل ویرایش تهیه و تنظیم گردیده است. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند و مفید را از وب سایت سن فایل خریداری و دانلود نمایید.

بخشی از متن آزمون اضطراب کتل:

تاریخچه

پرسشنامه اضطراب کتل (CAQ) توسط ریموند برنارد کتل ساخته شده است. این مقیاس شامل ۴۰ سوال است که مقیاس اضطراب تست ۱۶ عاملی شخصیت کتل را تشکیل می‌دهد. ۲۰ سوال اول اضطراب پنهان (صفت) و ۲۰ سوال دوم اضطراب آشکار (حالت) را اندازه‌گیری می‌کند. این مقیاس می‌تواند برای زنان و مردان بعد از ۱۴ سالگی در اکثر فرهنگ‌ها به کار برده شود.

شاید کمتر کسی را بتوان یافت که اضطراب را تجربه نکرده باشد. اضطراب به عنوان حالت هیجانی ناخوشایند و شدیدی در نظر گرفته می‌شود که دارای دو نشانه اصلی است که عبارتند از نشانه‌های فیزیکی و روان‌شناختی. در واقع می‌توان اضطراب را شامل احساس تنش، نگرانی و عصبی بودن دانست. اضطراب به دو نوع تقسیم می‌شود: تسهیل کننده  و ناتوان کننده. اگر احساس ترس و بی‌قراری توسط یک شرایط یا موقعیت خاص در فرد ایجاد شود، این نوع از اضطراب زودگذر و طبیعی است و به همین دلیل اضطراب حالت نامیده می‌شود که در مقابل اضطراب صفت قرار دارد. در اضطراب صفت فرد دائماً دچار اضطراب است و این شرایط جزئی از زندگی روزمره او است. .

نمره گذاری آزمون اضطراب کتل

این پرسشنامه دارای نمره‌گذاری پیچیده‌ای است. نمره گذاری پرسشنامه اضطراب کتل (CAQ) به صورت کامل توسط موسسه ایران تحقیق آماده شده است. شما می‌توانید دو زیرمقیاس اضطراب آشکار و پنهان را برای آن محاسبه نمایید و نمره نهایی به دست آمده را نیز از نظر شدت بر طبق راهنمای پرسشنامه تفسیر نمایید.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.