جامع ترین پرسشنامه سازگاری زناشویی اسپانیر word

جامع ترین پرسشنامه سازگاری زناشویی اسپانیر word
نوع فایل
word
حجم فایل
17kb
نویسنده
دسته بندی
8,000 تومان 5,000 تومان٪38 تخفیف

کاربران گرامی، محتوای این فایل باکیفیت ترین و جامع ترین پرسشنامه سازگاری زناشویی اسپانیر می باشد که با فرمت word در ۵ صفحه تهیه و تدوین گردیده است .امید است که سودمند بود و مورد استفاده شما عزیزان واقع گردد . در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از وبسایت ما با مناسب ترین قیمت خریداری و دانلود نمایید.

جامع ترین پرسشنامه سازگاری زناشویی اسپانیر (das) با تفسیر، روایی و پایایی، بررسی مولفه ها و خرده مقیاس ها، ۳۲ سوالی در قالب فایل ورد word و با فرمت docx

معرفی جامع ترین پرسشنامه سازگاری زناشویی اسپانیر (das) 

در این پژوش از مقیاس سازگاری دو عضوی گراهام اسپانیر(۱۹۷۶) ، برای جمع آوری اطلاعات مربوط به سازگاری زناشویی استفاده شد . این پرسش نامه قبل وبعد از اجرای آزمایش توسط زوج ها  تکمیل گردید.

این مقیاس یک ابزار ۳۲ سؤالی برای ارزیابی کیفیت رابطه ی زناشویی ازنظر زن یا شوهر یا هر دو  نفری است که با هم زندگی می کنند . این ابزار برای دو هدف ساخته شده است . می توان با به دست آوردن کل نمرات، از این ابزار برای اندازه گیری رضایت کلی دریک رابطه صمیمانه استفاده کرد. تحلیل عاملی نشان می دهد که این مقیاس چهار بعد رابطه را می سنجد. این چهار بعد از این قرارند:رضایت دونفری، همبستگی دو نفری، توافق دو نفری و ابراز محبت .

در پژوهش دیگری اسپانیر و تامپسون ( ۱۹۸۲، به نقل از حیرت:۱۳۸۸ ) آلفای کرونباخ ۰/۹۱ را برای کل مقیاس و در سطح خرده مقیاس‌ها برای توافق زوجین، رضایت زوجین، همبستگی زوجین و ابراز محبت، به ترتیب آلفا کرونباخ برابر با ۹۰/۰، ۹۴/۰، ۸۱/۰، ۷۱/۰ را گزارش کرده‌اند. نسخه‌ای از این مقیاس را، ثنایی، علاقه بند و هومن(۱۳۷۹) در ایران ترجمه و آماده‌ی اجرا نمودند. ملازاده و همکاران (۱۳۸۱) ضریب آلفای کرونباخ ۸۹/۰، حسن شاهی و همکاران(۱۳۸۲) ۹۲/۰، در پژوهش برازنده و همکاران (۱۳۸۵) ۹۶/۰، در بررسی ابوالقاسمی و کیامرثی (۱۳۸۵) ۹۲/۰و در پژوهش درویزه و کهکی (۱۳۸۷) ۹۴/۰ به دست آمد. همچنین در پژوهش ملازاده و همکاران(۱۳۸۱) روایی ۹۰/۰، و درویزه کهکی(۱۳۸۷) ۹۴/۰ گزارش شده است.

این پرسشنامه در چهار مولفه به ارزیابی خود می پردازد که عبارتند از:

  • رضایت دو نفری (میزان رضایت از جنبه های مختلف رابطه)
  • همبستگی دو نفری (میزان مشارکت در مناسبت های مشترک)
  • توافق دو نفری (میزان توافق طرفین در مسائل مربوط به رابطه زناشویی مثل امور مالی، تربیت بچه ها و …)
  • ابراز محبت

پرسشنامه سازگاری زناشویی اسپانیر دارای ۳۲ سوال است که هر سوال دارای جواب های متفاوتی دارد.

همچنین این پرسشنامه دارای روایی و اعتبار است.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.